המסלול לאנשים חירשים וכבדי שמיעה

  מטרות המרכז ללימודי אמנויות הבמה הינן לפתח את יכולות העמידה מול קהל, יכולות ההבעה ופיתוח יכולות המשחק. כמו כן, יטופחו כלי היצירה, הכתיבה וההבעה הפיזית של הסטודנטים. הלימודים מועברים על ידי מורים מקצועיים במשחק ותנועה ומונגשים ומותאמים לצרכי הסטודנטים. כל הקורסים יועברו בשפת הסימנים או יתורגמו אליה, וכך הסטודנטים יוכלו לממש את הפוטנציאל שלהם.


  תכנית הלימודים נבנתה בשיתוף עם בית הספר לאמנויות הבמה בסמינר הקיבוצים:

  סמסטר א'

  שיעור משחק
  במסגרת שיעור משחק נפתח את יכולות העמידה על במה, תוך שכלול יכולות ההבעה הפיזיות. נלמד טכניקות של עבודה על דמות, מצב דרמטי, פעולה דרמטית וניישם את כל אלה בעבודה על מונולוג. נפתח גם את יכולות האלתור, יכולות התנועה והביטוי הפיזי לפעולה ולרצונות. בנוסף, נפתח את היצירתיות תוך מתן ביטוי אישי ומציאת השפה המשחקית האישית.

  שיעור הבעה פיזית בתנועה
  המטרה של שיעורי התנועה הינה להעניק לסטודנטים בטחון ביכולת ההבעה הפיזית שלהם. במהלך הקורס יכירו הסטודנטים את יכולותיהם ואת השפה הפיזית הטבעית שלהם, וימצאו את טביעת האצבע הייחודית שלהם. הם יפתחו את היכולת לספר סיפור עם הגוף ואת המודעות לגוף הנע והמביע. כמו כן, יועברו טכניקות של תיאטרון סיפור פיזי ופיתוח היכולת לעבוד בקבוצה תוך הבנה של מרחב, פוקוסים, עבודה עם פרטנרים והקשבה.


  סמסטר ב'

  שיעור משחק
  בסמסטר ב' נמשיך לפתח את טכניקות המשחק השונות ונעמיק את הכלים בהם התחלנו לגעת בסמסטר א'. נעבוד על טקסט דרמטי, העמקת דמויות, סצנות (דיאלוגים ומונולוגים), ניתוח טקסט והפיכתו לסצנה חיה תוך שימת דגש על יחסים ועבודה עם פרטנר.

  שיעור ליצנות
  שיעור שמעמיק את עבודת המשחק הפיזי בהשראת איכות ה"ליצן". נפתח את היכולות הקומיות, הטרגיות ואת יכולות ההבעה הגופנית. נלמד טכניקות פיזיות שייצרו שפה חדשה ושימוש במרחב, בגוף, ברגש ובתחושות. משמעותה של עבודת הליצן אינה רק איכות קרקסית קומית. היא חלק מהמנעד הפיזי והרגשי של הליצן המאפשרת גילויים חדשים על העצמי, על היכולת המשחקית ועל העולם.

  הלימודים יתקיימו בימי א' בין השעה 17:00 עד השעה 21:30.

  אנחנו צריכים אתכם איתנו!
  דילוג לתוכן