לרגל יום שפות הסימנים 2022
יום ה' | 22.9 | 19:00

"שפת הסימנים: איך נוצרים סימנים חדשים?" עם דורון לוי
כשפרץ הפייסבוק לחיינו בשנת 2004, קהילת החירשים בישראל התחבטה בשאלה איך לסמן את המושג החדש הזה. האם לסמן אותו באופן מפורש כ-"ספר פנים"? האם מספיק לסמן רק את האות הראשונה, האות 'F'? או האם לתרגם דווקא את המשמעות שלו, כלומר "חשיפה"? עם השימוש הגדל באמצעי תקשורת חדשים ועם ריבוי המושגים החדשים שבאים חדשות לבקרים, קהילת החירשים נתקלת יותר ויותר בסוגיות אלו. בהרצאה דורון לוי ידון בשאלה איך נוצרים סימנים חדשים בשפת הסימנים; האם חברי קהילת החירשים מחליטים על סימנים חדשים? האם יש ועדה שקובעת סימנים חדשים? ועל פי איזה כללים קובעים סימנים חדשים?

דורון לוי הינו אדם חירש בעל תואר ראשון בחינוך ילדים חירשים וכבדי שמיעה מאוניברסיטת ת"א ותואר שני במדיניות ציבורית. דורון הינו דוקטורנט לבלשנות מאונ' ת"א, מרצה להוראת שפת הסימנים הישראלית למעלה מ-20 שנה במוסדות אקדמיים ואחד ממייסדי התכנית למתורגמנות של אונ' אריאל. דורון כיהן בעבר כיו"ר אגודת החירשים בישראל ופעיל לשינוי חברתי למען קהילת החירשים בישראל.

בתחילת ההרצאה חברת הכנסת שירלי פינטו תברך את המרכז ותגיד מספר מילים על התפקיד ועל החשיבות של שפת הסימנים בתחום התרבות והאומנות.

עלות כניסה: 25 ש"ח

ההרצאה מועברת בשפת הסימנים ומונגשת בתמלול ובתרגום קולי על ידי מתורגמן.

באותו הערב, בין השעות 18:00 עד 22:00, יתקיים במרכז לרגל יום שפות הסימנים הבינלאומי יריד אומנים בו אומנים חירשים ועיוורים יציגו וימכרו את עבודות ידם. הכניסה חופשית! לפרטים נוספים על היריד >>
כמו כן יתקיים באולם התיאטרון מופע בידור בהשתתפות שחקנים חירשים: 'שיח חירשים'. למידע ולהזמנת כרטיסים למופע >>

לא נמצאו אירועים

אנחנו צריכים אתכם איתנו!
דילוג לתוכן