פיתוח מרכז הסדנאות והכשרות מקצועיות - Nalagaat
פיתוח מרכז הסדנאות והכשרות מקצועיות


בשנת 2014 מרכז נא לגעת השיק באופן רשמי את מרכז הסדנאות החינוכיות, כאמצעי נוסף לקידום מודעות לאנשים עם מוגבלויות, פיתוח אפשרויות העסקה נוספות לאנשים עם מוגבלויות כמנחי סדנאות וחיזוק היציבות הכלכלית של העמותה באמצעות הרחבת מגוון הפעילויות המוצעות ללקוחותינו.

התכניות מיועדות ומותאמות לכל קהלי היעד (תלמידים, צוותי חינוך, מנהלי וצוותי חברות עסקיות ועוד) ומשלבות חוויה תרבותית ומפגש בלתי אמצעי עם אנשים עם מוגבלויות, עיבוד אישי וקבוצתי, פיתוח מודעות חברתית והובלה לאקטיביזם ושינוי חברתי בדגש על תרבות פורצת גבולות.

כל הסדנאות מועברות ע"י צוות מנחים עם מוגבלויות, מנחי קבוצות ומומחי תוכן בתחומים שונים. מנחי הסדנאות מקבלים הכשרה מקצועית בהובלת מנהלת פיתוח התוכן של המרכז.

מרכז נא לגעת מהווה מודל מוביל לשילוב של אנשים עם מוגבלויות בחברה ובהתאם לכך, כל הפעילויות המוצעות במרכז מונגשות לכלל המשתתפים ולעובדים עם המוגבלויות. בשל כך, מעבר לעלויות ההעסקה וההכשרה של מנחי הסדנאות, העלויות התפעוליות של מרכז הסדנאות כרוכות בהוצאות רבות הקשורות בהנגשה – הסעות מותאמות לחרשים-עיוורים, מתורגמנים לשפת הסימנים ושפת הסימנים במגע, הנגשה פיזית של המבנה באמצעות פסי דריכה, חניכה וליווי של צוות פסיכו-סוציאלי, ועוד.

המרכז מציע כיום מעל 10 סדנאות שונות ברמה מקצועית גבוהה ביותר, וממשיך בתנופת הפיתוח וההתמקצעות. אנו מזמינים אתכם לתמוך בפרויקט זה, אשר מספק תעסוקה והכשרה מקצועית לעשרות עובדים עם מוגבלויות, ומאפשר לקיים פלטפורמה נוספת לדיאלוג שוויוני עם הקהל הרחב ולקידום מודעות חברתית.