פסטיבל נא לגעת לאמנות פורצת גבולות - במה מארחת

פסטיבל-נא-לגעת

במה מארחת

"על אביסו זה לא" -27.10 בשעה 21:00

המצאנו גיבור, שנולדביער וגוּדל ע"י חיות. בהגיעו לבגרות, הוא יוצא למסע ומגיע אל העיר, בה הוא נתקל בניכור ואלימות, נלחם
בהתגלמות הרוע ומנצח, הודות לכוחות מיוחדים שהעניקה לו שמאנית מופלאה. העלילה מוצגת בשפה של
תיאטרון חזותי שמבוססת על שפת הסימנים הישראלית ופותחה במעבדה במשך שנה וחצי באמצעות אלתור,
תרגילים, סדנאות, ומחקר. היא נועדה ליצור תיאטרון נגיש וחווייתי לחירשים ושומעים כאחד (ללא תרגום), לחגוג
את עושר הביטוי של שפת הסימנים ולאפשר לקהל השומעים הצצה אל תרבות החירשים.

 

"הזקן והים" – 30.10 בשעה 20:30

היצירה העל זמנית של המינגווי מוצגת באופן שלא נראה כמותו בעולם! שחקנים, מקהלה, הרמוניות, טקסטים ומוסיקה חיה מקיפים אותך מכל עבר ומזמינים אותך לצאת, בעזרת הדמיון, אל חוויה מסעירה בלב הים. חוויה ייחודית בה החושים סוחפים אותך פנימה, אל עולמו של הזקן, במסע הגדול של חייו.
סיפור כובש אודות דייג קובני, חסר מזל, שלעת זקנה נאלץ לעמוד בפני מבחן החיים הגדול ביותר שלו – מאבק עיקש ומייסר כנגד דג-חרב, הרחק במימיו של זרם הגולף. סיפור קטן אך גדול על אהבה, חברות, מאבק, אחיזה ושחרור…

 


 

 

 

30.10 בשעה 20:00 – FluenTLV

בואו לשבור את מחסום השפה!
אתם מוזמנים לאירוע FluenTLV, קונספט חדש ומהפכני המאפשר לכם להשתפר בשפות זרות בשיטה היעילה ביותר: דיבור ותרגול עם דובר השפה כשפת אם!באירוע תוכלו לתרגל יותר מ12 שפות שונות (כולל שפת הסימנים!), סביב בירה ונשנושים, ועל הדרך להכיר תרבויות מכל העולם, באווירה כיפית בינלאומית.

 

 

"בפני בלוזיסט עיוור תשים גיטרה"  – 1.11 בשעה 20:30

ממש מראשיתו, מילאו עיוורים תפקיד מפתח בהתפתחות הבלוז. מבליינד למון ג'פרסון, בליינד בוי פולר, בליינד גארי דייויס – אלה רק חלק מהשמות שבלעדיהם לא היה הבלוז נשמע כל כך טוב. איך הגיעו כל כך הרבה מוסיקאים עיוורים דווקא לבלוז?
איזו מין מוסיקה הם עשו? האם המסורת נמשכת? ההרצאה תלווה במצגת ובה ישולבו קטעים מוסיקליים נדירים ומספר שירים של המוסיקאים העיוורים הגדולים מכל הזמנים, בהם תעסוק ההרצאה.
ירון בן-עמי – מרצה על בלוז, מורה לתולדות עם ישראל, עיתונאי לשעבר, מתרגם ספרים, מוסיקאי ובלוזיסט שהוציא לפני שנתיים אלבום בכורה של בלוז בעברית הנקרא "בלוז בארץ כנען", ישיר וינגן בליווי מוסיקאים עיוורים.

*המופע ילווה בתמלול או בתרגום לשפת הסימנים.

 

אבן שפה – 2.11 בשעה 12:00

חירשם יוצרים ומסמנים בשפת הסימנים שירה שכתבו ומציגים את אמנות הסיפור בשפת הסימנים.
בהשתתפות: חנה איטח, עידו כהן, טלי אטדגי, מאיר אטדגי, גבי רוקניאן, גל רוקניאן, בני שוקרון ותמי אסולין.הכניסה חופשית, ברישום מראש בקופה: 03-6330808