פסטיבל נא לגעת לאמנות פורצת גבולות - מופעים - Nalagaat

 
 

 

מופעים

נושא דברים:  הסופר המוערך וחתן פרס ישראל, א.ב יהושע
מנחה
: נסים קלדרון
עריכה מוזיקלית: אסף רוט
משתתפים: ליאור אשכנזי, פרופ׳ יובל גרעיני, קרני פוסטל, קרן טפרברג, שאול בסר, דניאל סלומון, שלמה בר.

מופע ספרותי, אמנותי ומוזיקלי על העיוורון ועל החירשות.
האמנות לא משכפלת את מה שאנחנו רואים, אלא מאפשרת לנו לראות.
חוש הראייה וחוש השמיעה הם מהיקרים בנכסיו של האדם, ואף על פי כן עלינו לחשוב על אלה מבינינו שאחד החושים האלה או חלילה שניהם נמנעו ממנו. במופע ייחודי זה נעלה פרקי שירה, פרקי סיפורת ופרקי מוזיקה, שבהם אמנים מתמודדים עם הראייה הפיזית שלנו, עם הראייה הרוחנית שלנו ועם עולמו העשיר של העיוור.
נתחיל מיצירתו של המשורר העיוור ארז ביטון ונצא לדרך ארוכה משם עם יצירות של נתן אלתרמן, אתגר קרת נתן זך, א.ב.יהושע, לאה גולדברג, יונה וולך ואלכסנדר פן.

 

 

חוויה מוזיקלית בחשיכה

אז כמה פעמים באמת עצמתם עיניים כדי לתת למוסיקה לחדור פנימה?
מופע בחשיכה יוצר חוויה חדשה ומרתקת, המאפשרת להניח את הסחות הדעת בצד ולהרגיש את המוסיקה ברבדים עמוקים יותר. המופע מבוסס על הרעיון שעידן ריבוי הגירויים בו אנו חיים, מכהה את התחושה ולפעמים אנו זקוקים לתזכורת על מנת לחזור לחיות ביותר מודעות ותשוקה.

במופע מבצע ניר קורן בליווי מספר נגנים וביניהם נגן עיוור שירים מקוריים שלו, מנחה את הקהל במסע בחושך. במופע הנוכחי יארח ניר את זמר אמיר דדנון אשר יבצע את שיריו המוכרים, ביחד עם ניר ויתר הנגנים, ויביא גם הוא את היצירה שלו לתוך המקום בו המרחק בין הקהל לבמה מתקצר ונוצר מפגש ממקום חדש ואינטימי.

אמן אורח: אמיר דדון 

 

 

מופע קלאסי בחשיכה – התזמורת הקאמרית הישראלית

מאחורי התזמורת הקאמרית הישראלית מעל ל-50 שנות יצירה, בהן הצליחה להחזיר את המוזיקה הקלאסית אל קדמת הבמה. לאורך השנים שיתפה התזמורת פעולה עם מנצחים ואמנים מוכרים, ולראשונה בתולדותיה תנגן על בימת נא לגעת בחושך מוחלט. מיטב היצירות של באך, מוצרט, ויואלדי ועוד.