פסטיבל נא לגעת לאמנות פורצת גבולות - מופעי מוזיקה - Nalagaat

פסטיבל-נא-לגעת

מופעי מוזיקה

שחור ולבן בצבעים – מופע מוזיקלי-ספרותי

האמנות לא משכפלת את מה שאנחנו רואים, אלא מאפשרת לנו לראות.
מופע יחיד במינו בו יעלו מיטב האמנים עם יצירות ושירים שכולנו אוהבים להכיר, הפעם בהיבט אישי שלהם בהקשר לאופן התמודדותם עם הראייה הפיזית והרוחנית שלנו, אל מול עולמם העשיר של העיוורים.
את המופע ילווה דיאלוג מרתק בין מבקר הספרות פרופסור נסים קלדרון לבין המשורר ארז ביטון, יחד איתם נצלול אל עולמו השירי של ביטון על רקע מורשת התרבות שעסקה רבות בראייה, בעיוורון ובמסע של התמודדות והתגברות.
בהשתתפות: ארז ביטון, נסים קלדרון, יוסי מרשק, רז שמואלי, דניאל סלומון, אסף רוט.

  • המופע ילווה בתמלול הטקסטים

     

 

מיסה קריאולה בחשיכה – 28.10 בשעה 20:30

חוויה עוצמתית של האזנה בעלטה לצלילים המכשפים של המוזיקה הלטינית
יצירת המופת מיסה קריאולה מאת המלחין הארגנטינאי אריאל רמירס, תבוצע לראשונה בישראל בחושך מלא. אנסמבל הפולקלור הדרום אמריקאי של נתן פורמנסקי, מקהלת קולגיום בניצוחו של ישי שטקלר והסולנית הזמרת יונית שקד גולן – יבצעו את המוסיקה הנפלאה בחושך מוחלט, ללא יכולת לראות את התווים ואף זה את זה.
המיסה קריאולה הולחנה בשנות ה-60 ומאז זכתה לפופולריות עצומה ולביצועים בכל רחבי העולם. השירים במיסה כתובים בספרדית ומשלבים מוטיבים וסגנונות מחול מהמוזיקה הדרום-אמריקאית העממית.
לצד המיסה יבוצעו שירים לטיניים אהובים כגון אלפונסינה והים, אל קונדור פסה ועוד..

 

     

מופע מוזיקלי לכל המשפחה: "נוגעים בצלילים עם בטהובן" – 29.10 בשעות 17:00/18:30

״תו המשווה״ גאה להציג הצגה מוזיקלית פורצת דרך – בה שומעים, רואים וגם נוגעים בצלילים. *זוכת פרס נגישות ישראל 2018*

לודוויג ואן בטהובן המלחין הנודע, נמצא בעיצומה של קריירה מוזיקלית מצליחה, כאשר לחרדתו הוא מתחיל לאבד את שמיעתו. מפגש עם מדען מבריק בשם הנס, מוביל אותו ואת הילדים בקהל למסע משותף של חיפוש אחר אבני היסוד של המוזיקה, במטרה לעזור לבטהובן לחזור ולהלחין.

בעזרת טכנולוגיה המבוססת על מדע הקימטיקה (תגובת חומרים לגלי קול) ומגיבה בזמן אמת לתדרי הנגינה של התזמורת, חווים הילדים באופן ויזואלי ותחושתי כיצד חול משנה את צורתו ומייצר צורות גיאומטריות מופלאות, טיפת מים מגיבה לצליל, ואיך מרגישה המוזיקה בקצות האצבעות דרך מים רוטטים.

״תו המשווה״ הינה עמותה המנגישה תרבות לאוכלוסיות המודרות ממקורות השראה אלו בשל מוגבלות פיזיים או פער תרבותי

מוזיקה: לודוויג ואן בטהובן
יוצר המחזה: יורם לכיש
בימוי ומשחק: פיודור מקרוב (בטהובן), לושה גבריאלוב (הנס)
קימטיקה: מרדכי ברנשטיין
תזמורת: סינפונט רעננה
מנצח: ישי שטקלר

  • מתאים לילדים בגילאי 4+
  • המופע ילווה בכתוביות או בתרגום לשפת הסימנים

 

קותימאן אורקסטרה בחשיכה – 31.10 בשעה 20:30

במסגרת ההופעות של האורקסטרה, החוויה הפסיכדלית מתחילה פיזית בישראל ומשם, יחד עם הקהל, ממריאה לחלל. קותימאן אורקסטרה היא כבר מזמן לא הסוד השמור של המוסיקה הישראלית, אלא חוד החנית של תעוזה, כשרון, הרחבת תודעה מוסיקלית ופיזית וככל הנראה להקת ההופעות המאתגרת ביותר, שידעה ישראל. חזקו את קורות הגג ומסמרו את החלונות, האורקסטרה מגיעה להופעה בערב מיוחד, בחשיכה מוחלטת! עצמו את העיניים, התרווחו בכיסא, זו הולכת להיות חגיגה של גרוב ופסיכדליה.