פסטיבל נא לגעת לאמנות פורצת גבולות - סדנאות - Nalagaat

פסטיבל-נא-לגעת

סדנאות

טעימות שוקולד בחשיכה – ה-26.10 בשעה 10:30/12:00

פרלינים במילויים אקזוטיים, טראפלס נימוחים בתיבול עז, שוקולד בטקסטורות קפואות והפתעות מתוקות נוספות, כל אלו מחכים לכם בסדנה חווייתית ומעצימה בחשיכה.
את הסדנה ינחו שוקולוטיירית מקצועית ומדריכים עיוורים או עם לקות ראייה, עובדי המרכז,  שבין טעימה אחת לשנייה יחשפו את המשתתפים לעולמו המופלא של השוקולד ולדרך הכנתו הייחודית.

*ניתן להיכנס לסדנא גם בליווי מתורגמנים.
נוכחות המתורגמן האישי היא באחריות המבקר.

   

משחקים עם החושים – ה-26.10 בשעה 10:30

איך שחקן עיוור יודע לאן הוא צריך ללכת על הבמה? איך שחקן חירש-עיוור יודע שהגיע תורו להיכנס לבמה?
וכיצד הם יכולים לתקשר אחד עם השני במהלך ההצגה ובתהליך החזרות?
מורדי וייס (שחקן חירש-עיוור) ומוחמד שקור (שחקן עיוור), שמשחקים יחד בהצגה "אדגר", חושפים בסדנת משחק ייחודית, כיצד הלקות החושית אינה מהווה מכשול בתהליך יצירה תיאטרונית וכיצד מטפחים את ההדדיות שנרקמת בין הלקות ליצירה ומפיקים ממנה העצמה וייחודיות. בנוסף הם יחשפו חלק מסודות התיאטרון והתקשורת במרכז נא לגעת, היחיד מסוגו בעולם.

*הסדנא תתורגם לשפת הסימנים

   

סדנת שפת הסימנים – 1.11 בשעה 19:00

שפת הסימנים היא צוהר אל תרבותם המרתקת של האנשים החירשים.  במהלך סדנה בהנחיית צוות מנחים חירשים או כבדי שמיעה של מרכז נא לגעת, לומדים המשתתפים סימנים בסיסיים מתוך שפת הסימנים הישראלית באופן יצירתי ומשעשע. הסדנה נבנית בהתאמה לקהל היעד ומשלבת מילים ומשפטים מעולם התוכן של המשתתפים, מתאימה לילדים ומבוגרים.

   

חיה באושר עם אשר – 2.11 בשעה 10:30

סדנא חווייתית ומעוררת השראה בהנחיית חן קרוטר.

חן נולדה חירשת. בגיל 21, התהפכו חייה כשאובחנה עם תסמונת אשר, והתבשרה שעם הזמן תאבד גם את חוש הראייה. הסדנא חושפת את הקהל להיכרות עם תסמונת אשר ולחייה של חן. על ההתמודדות היום-יומית, על החלומות, השאיפות והקשיים והניצחונות בחיים עם התסמונת, וזאת בשילוב התנסות וכניסה לנעליים של אנשים עם תסמונת אשר באמצעות עזרים ייחודיים.