פסטיבל נא לגעת לאמנות פורצת גבולות - הרצאות וסרטים - Nalagaat

סימן על הבר – הרצאות וסרטים – הכניסה חופשית

כל ההרצאות מונגשות בשפת הסימנים

דינה דואדי – "הגורל לא עיוור" – 28.11 בשעה 19:00

בגיל 18 הרופאים אמרו לה: "את עומדת להתעוור". החיים על פי דינה דואדי הם הרבה מעבר למה שנגלה לעין. מאז גיל 16 החלה ראייתה להתדרדר עד עיוורון מוחלט, אבל זה לא מנע ממנה להפוך למטפלת מוערכת ולעסוק בספורט אתגרי.
כיום דינה אצנית מרתון , מטפסת הרים ופעילה מובילה בעמותת אתגרים , כל זאת בנוסף לעבודתה היומית כרפלקסולוגית מבוקשת, וזוהי רק ההתחלה.

 

תעביר את זה הלאה בשפת הסימנים: מבית היוצר של נגישות ישראל – 30.11 בשעה 18:00
שפשוף ותרגול שפת הסימנים בכיף ובהנאה, גם למתחילים וגם למתקדמים.
 

אסף גמזו – "מוגבלות כעוצמה: על גיבורי על, מוגבלויות והגיבורים שכולנו מכירים" – 30.11 בשעה 19:00
בהרצאה מרתקת יחשפו מוגבלויות שונות שמגדירות גיבורי על בתרבות הפופולארית. ההרצאה תבחן מוגבלויות של  מעמד, מגדר וזהות אתנית, וכיצד כל אלו תרמו ליצירת אין סוף דמויות ביקום תרבותי שהולך ומתרחב.

מרצה: אסף גמזו (בית התפוצות, אוצר במוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס 2014-2016)

 

 

סרטים

"איך מסמנים אהבה?"  + שיח יוצרים – 29.11 בשעה 20:30

כשאל-עד היה קטן, אמו אמרה לו: "לגדל אותך זה כמו לגדל שלושה ילדים".
מאותו רגע הוא הרגיש אשם על כך שהוא חירש, והתאמץ נורא להיות כמו כולם. ההבנה שהוא שונה התעצמה אחרי מותה הטרגי של אמו והתפרקות משפחתו. אל-עד הקים לעצמו משפחה חדשה, במרכזה הילד שהוליד בהורות משותפת עם יעלי, שגם היא חירשת, ומסביב – חבריהם החירשים. בסרט הוא מתעד בגוף ראשון את החיים שבנה לעצמו, מתוך רצון להציג בפני הצופים גרסה משלו למשפחה והורות.
לאחר ההרצאה יתקיים פאנל עם יוצרי הסרט.

 

 

תערוכה

תערוכת צילום – דיויד כץ – "Through My Lenses" – ה-27.11 בשעה 19:00

הצלם הבינלאומי דיויד כץ בתערוכה ראשונה מסוגה בישראל, בה יוצגו צילומים המסכמים קריירה בת 30 שנה. במסגרת התערוכה יחשוף כץ צילומים מעולמות הפוליטיקה, התרבות והספורט, זאת לצד תיעוד ייחודי של מאחורי הקלעים של תיאטרון נא לגעת. בערב פתיחת התערוכה תתקיים כיתת אמן בהנחייתו של כץ, אשר תעסוק בפרספקטיבה האמנותית שלו כצלם כבד ראייה.