פסטיבל נא לגעת לאמנות פורצת גבולות - הצגות - Nalagaat

הצגות

כל ההצגות מתומללות ומונגשות לשפת הסימנים

תגידי תפוז | מאת שרה סיבוני ובבימויה – 23.11 בשעה 21:00

הצגת יחיד מרגשת ומעוררת השראה בכיכובה של השחקנית החרשת-עיוורת בת שבע רבנסרי.
על הבמה סוחפת השחקנית את הקהל למסע אל רגעי המשבר והתעלות הנפש כנערה,
אישה ואם צעירה, זאת תוך מעבר בין הממשי והפנטסטי ובין העולם האישי והאוניברסאלי.

הרצאת אורח: ליהיא לפיד – "להיות אישה בעידן הזה, כמו שמתאים לך"
כשמדברים על נשים, מיד כולם שולפים סטטיסטיקות. כמה אנחנו מרוויחות, כמה אנחנו ממנכ"לות, ומי עשתה את זה בגדול. המהפכה הפמיניסטית הצליחה, ושינתה את חיינו. עכשיו רק צריך ללמוד לחיות עם זה, כי מתברר שזה לא כל כך פשוט כמו שזה נשמע. בערב הזה נדבר על זה אחרת. נדבר מה זה להיות אישה, מה זה להיות אימא ואיך בין ההשקעה בעבודה, להשקעה במשפחה והרצון להצטיין בכולם, קצת שכחנו את עצמנו. בערב הזה לא נדבר על הצלחה ולא על איך נשיג עוד. בערב הזה נעצור רגע ונחשוב איך אנחנו יכולות להיות קצת יותר טובות אל עצמנו.

   

 

מבעד לרוח | מאת משה מלכא ובבימויו – ה-27.11 בשעה 20:30

הפקת המקור "מבעד לרוח" מציגה את החלטת הממשלה לבצע מחקר מדעי שמטרתו לבחון את יכולותיהם של אנשים עם מוגבלויות. באמצעות אלמנטים אלטרנטיביים מעולם אומניות הקרקס ושפת הסימנים במגע, נחשף הקהל לסיפור סוחף ומרגש על אנושית, על חלומות ועל הצורך לבחור בין מאבק עיקש לפשרה מפויסת.

 

הרצאת אורח בתום ההצגה: אחיה קמארה -״שוויון זכויות לכולם"
אחיה קמארה, שהיה עד לפני שנה נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, יספר על האתגרים בהתמודדות עם מוגבלות בראייה ובשמיעה, תוך הצגת היבטים אישיים וחברתיים. לצד הישגיו הרבים, קמארה היה שותף פעיל בתהליך חקיקת חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות וממשיך להיאבק למען נגישות לכולם.

   

 

לא על הלחם לבדו | מאת עדינה טל ובבימויה – 28.11 בשעה 20:30

ההצגה "לא על הלחם לבדו" מורכבת מאנסמבל הראשון בעולם של שחקנים חרשים-עיוורים. סביב ציר הזמן של לישת הבצק ואפייתו נוצר על הבמה מפגש בין קהל לשחקנים, במהלכו משחזרים האחרונים זיכרונות, מגשימים חלומות נשכחים ו"נוגעים" בניצוץ הבריאה הקיים בכל אחד מאיתנו.

הרצאת אורח: עדינה טל – " בכל קיר יש דלת"

כשאנו מוקפים או מכותרים בקיר גבוה ונוקשה, אין ביכולתנו לראות מעבר לו אולם המציאות היא לא מה שנתפש בחושינו; למעשה, בכל קיר יש דלת  שנפתחת אל הזדמנות חדשה, אל פריצת דרך ואל סיכוי ושינוי. מייסדת מרכז נא לגעת בשיח על יזמות חברתית-תרבותית ועל סיפורו הבלתי אפשרי של תיאטרון נא לגעת.

 

   

אדגר | מאת עופר עמרם ובבימויו – 30.11 בשעה 20:30

אדם בשגרת יומו מאבד בהדרגה את חוש הראיה והשמיעה. בכדי להיחלץ מזרועותיו של החושך הגדול, הוא יוצא למסע בו הוא מתמודד עם פחדיו, מפיג את בדידותו ומגלה את תשוקותיו. כשהחושך מתחיל למלא את הארץ והדממה מוחלטת – הוא פוגש באישה.

בתום ההצגה נארח את אנסמבל השחקנים ובמאי ההצגה לפאנל, במהלכו ייחשף הקהל אל מאחורי הקלעים של תיאטרון נא לגעת ואל האתגרים הכרוכים ביצירתה של הפקה זו.