סימן על הבר - הרצאות מונגשות במרכז נא לגעת

סימן על הבר – הרצאות מונגשות במרכז נא לגעת

נדב בן יהודה: הצד האפל של הר אוורסט

נדב בן יהודה, מחלץ ומטפס קרח טכני והרים בגובה רם, יתארח ב-Funzing על הבר להרצאה מרתקת ומעוררת השראה על סיפורו האישי – כיצד עמד בפני ההחלטה הקשה בחייו – הגשמת חלומו הגדול להפוך לישראלי הצעיר ביותר המעפיל לפסגת האוורסט או ויתור על החלום תוך סיכון חייו שלו בנסיון להציל חיי אדם.

בהרצאה זו יספר לכם נדב בן יהודה על קבלת החלטות במצבים הקשים ביותר, התמודדות עם משברים, התגברות על קשיים, מוטיבציה והנעה לפעולה.

בשנת 2012, בגיל 24 בלבד, עמד נדב בן יהודה לשבור שיא לאומי, ולהפוך למטפס הישראלי הצעיר בהיסטוריה אשר טיפס לפסגת ההר הגבוה בעולם. לאחר כשלושה חודשים של טיפוס לפסגת הר האוורסט, כשלוש מאות מטרים בלבד מהפסגה הנכספת, נתקל נדב במטפס אחר, מחוסר הכרה וללא מערכת חמצן, בתוך סדק אנכי בקרח.

ברגע ההוא, בגובה של 8,550 מטרים מעל לפני הים, לאחר שלושה חודשים של טיפוס על ההר ושנים של הכנה טרם היציאה לדרך החליט לוותר על חלומו ולנסות לחלץ את המטפס הפצוע. כיום מתחת לפסגת האוורסט ישנן למעלה מ-200 גופות של מטפסים אשר קפאו בזמן ומהוות חלק מתבניתו של ההר, ללא יכולת לחלצן מטה.

למרות שנורמת ההתנהגות בקרב מטפסי ההרים הגבוהים הינה של איש-איש לגורלו, נדב החליט לעצור את הטיפוס, ולנסות לחלץ את המטפס הנטוש והקופא למוות. נדב יחשוף בפניכם את המסע מסע החילוץ והמורכב בתנאי קיצון, איך סיכן את חייו ולמה קיבל את אות המופת מנשיא המדינה התשיעי מר שמעון פרס ז"ל.

סיפורו של נדב קיבל תהודה נרחבת בתקשורת העולמית, ועורר שיח בינלאומי על מקצועיות, אתיקה, אנושיות וכל מה שביניהם.

יום שני, ה-12 במרץ, 20:30

אורן עדיקא: על כלבים ואנשים – לדבר בשפה שלהם

האם אנחנו יכולים לדבר עם הכלב שלנו בשפת הכלבים? 
קשר עין זה טוב או רע?
איך נשדר לכלב חששן שאנו לא מאיימים?
איך נוכל לזהות מתי הכלב מסוגל להקשיב לנו?

אורן עדיקא, מומחה להתנהגות כלבים, יתארח ב-Funzing Talks להרצאה חדשה ומרתקת על תקשורת בין אנשים לכלבים. אתם מוזמנים לחוויה בלתי נשכחת בה יציג בפניכם אורן לראשונה, התנהגות כלבים שצולמה במסגרת פרוייקט מקצועי וראשון מסוגו.

בואו ללמוד כיצד להשתמש הלכה למעשה בשפה בה כלבים מדברים איתנו ובינם לבין עצמם ותוכלו לגלות איך הכלב שלכם מרגיש בכל רגע, מה הוא אומר לכם וכיצב לדבר בשפה שלהם.

יום שני, ה-19 במרץ, 20:30

צילום פורץ גבולות – הצלם זיו קורן בהרצאה

לאור הביקוש וההצלחה של האירוע הקודם, אנו פותחים עוד מועד להרצאה של הצלם זיו קורן במסגרת Funzing Talks

אתם מוזמנים לשמוע מזיו קורן, צלם חדשות ודוקומנטרי, על מסעותיו האחרונים בעולם ובארץ, ולקבל הצצה על עולם הפוטוג'ורנליזם, על אופי העבודה, קבלת ההחלטות ושאלות סביב נושאים כמו אחריות, אתיקה, מוסר ועמידה במצבי לחץ.ההרצאה מלווה כולה בהצגת התמונות האחרונות והנבחרות שצילם זיו במסעותיו.

זיו קורן, מהצלמים המוערכים ביותר בארץ, יספר לכם על השפעת המעבר לצילום הדיגיטאלי, על התקשורת בכלל ועל הצילום בפרט. קורן מציג את תפקידו של הצלם המקצועי בעידן הרשתות החברתיות ויכולת הצילום להשפיע על דעת הקהל והדרך לייצר שפה צילומית ייחודית.

כצלם חדשות ודוקומנטרי מתעד זיו קורן נושאים הומניטאריים בארץ ובעולם כמו מצב העוני בישראל, הקונפליקט הישראלי-פלסטינאי, אסון הצונאמי בדרום-מזרח-אסיה, רעידות האדמה האדמה בהאיטי ובנפאל ואחרים. בנוסף מצלם מזה כ-20 שנה את יחידות צה"ל והמשטרה השונות, ביניהן גם תיעוד של יחידות העילית "שייטת 13" והימ"מ באימונים ובפעילויות מבצעיות.

זיו קורן, צלם חדשות ודוקומנטרי. משמש כנציג סוכנות הצילום Polaris וכשגריר חברת Canon אירופה. מצלם עבור המגזינים החשובים בעולם, הציג בעשרות תערוכות (יחיד וקבוצתיות) בארץ ובעולם. זכה בפרסים בינלאומיים רבים, משמש כמרצה בחוגים שונים לצילום ותקשורת ופרסם עד היום 15 ספרי צילום.

יום ראשון, ה-25 במרץ, 20:30